Shumen

ВЪЗРАЖДАНЕТО НА ЕДНА ТРАДИЦИЯ...

събота, 8 септември 2012 г.

Феноменалният Голоб отново в играта

Живата полска Спидуей легенда Томаш Голоб триумфира тази вечер в Малила  -Швеция пред препълнен сtадион на  скандинавския кръг от SGP.След като дълго време не успяваше да вземе дори и старт ,тази вечер Голоб доказа категорично своята класа и показа ,че не му е времето да бъде изключван от сметките ,по един прекрасен начин.Крис Холдър направи ясна заявка  за световната титла ,класирайки се втори на финала ,което удвоява неговите точки,а това го изстрелва на цели 8 точки  пред втория  Грег Ханкок в генералното класиране.Шведът Антонио Линдбак отново прави прекрасно състезание класирайки се трети .Както винаги и този път имаше много драма.Световният шампион Грег Ханкок бе непознаваемо слаб.Шведът Андреас Йонасон направи ужасяващо падане в борба с Ники Педерсен и се наложи да бъде откаран с линейка.Първите трима  в новото временно класиране :

Крис Холдър-134 т.
Грег Ханкок-126 т.
Ники Педерсен-123 т.

развръзката тепърва предстои...

четвъртък, 6 септември 2012 г.

08.09.2012 Nova Sport 20:00 ч.

В събота ще станем свидетели на поредното Speedway представление изнесено от най-добрите в света. SGP Скандинавия.

Скандинавския кръг в Малила.

09.09.2012-Неделя

Чавдар и Милен ще стартират в  Макон -Франция.

неделя, 2 септември 2012 г.

Чавдар Чернев в десетката на Aпенините

Шуменецът  Чавдар Чернев завърши на  осма позиция в елитна компания по време на четвъртия кръг от италианското индивидуално първенство по Спидуей,провело се вчера  на писта S. Marina  в град  Лониго.Труден старт на българския състезател в първите две серии ,те обаче са последвани от две втори места ,а в последната ,пета серия, Чавдар  триумфира с блестяща победа-(1,0,2,2,3).След  шуменският състезател  се нарежда синът на италианската суперзвезда през осемдесетте и деветдесетте  Армандо Кастаня-Микеле Кастаня.
  Милен Манев ,другият български представител,шампион на провелото се миналата година българо –румънско първенство  , за съжаление няма ден .Той успява да събере едва 5 точки, които го нареждат на 11 място.
  Матиа Капранезе ,шесткратния шампион на  Италия става пръв събирайки пълен сбор от 15 точки на родната си писта.Другата звезда в надпреварата бе  Николас Ковати ,който направи блестяща изява сред най-добрите тази година на Спидуей Grand Prix в Теренцано –Италия.
 Състезанието бе проведено от 21:00 ч. изцяло на изкуствено осветление.