Shumen

ВЪЗРАЖДАНЕТО НА ЕДНА ТРАДИЦИЯ...

събота, 22 септември 2012 г.

"Пече" ли се новият летящ датчанин

Михаел Йепсен Йенсен спечели "северния" кръг на Спидуей Grand Prix,на финала в битка с трикратния световен шампион ,другият датчанин Ники Педерсен.Въпреки вялото начало днес на датската писта "Войенс" в последните два етапа надпреварата поднесе няколко истински изненади основно в изгледа на крайното класиране.Слабо представяне на настоящия световен шампион Грег Ханкок,Крис Холдър, австралиеца водач  на временната класация, завърши последен на полуфинала ,лишавайки го от участие във финал,което би направило последният кръг за него просто  състезание за чест.Ники Педерсен внася отново интригата като вече е само на 2 точки от водача Холдър,20 годишният Михаел Йепсен Йенсен след като стана световен шампион с  отбора на Дания, вече има и спечелен кръг от най - елитното съревнование в Спидуей.

14. Tymoteusz Kasprzyk POL

Милен Манев и  Чавдар Чернев имат вече номера за участие на 29.09. в унгарския град Гюла.

понеделник, 17 септември 2012 г.

Румънската федерация не включи българските състезатели в крайното класиране

Милен Манев завърши пръв в индивидуалното първенство на Румъния по Спидуей , но не беше отличен на провелия се на 15.09. финал .Румънската федерация реши да не включва нашите състезатели въпреки прекрасното им представяне.На самото състезание и Милен и Чавдар надделяха над местните звезди Тома Александру и Фаница Попа ,което им остана единственото задоволство.Огромното разочарование доведе двамата български състезатели да  вземат решение да не  участват в надпреварата по-двойки където също бяха фаворити.
 Действието на румънската федерация донякъде не беше изненада имайки в предвид превъзходството на нашите "Спидуей сираци " по време на целия сезон, отнасяйки се с тях като  мащеха с доведените си деца.
 Така или иначе това ще остане в миналото като един лош спомен ,сега двамата българи гледат напред към надпреварата на възродената  писта в унгарския град Гюла.Там нашите момчета  имат шанс да станат част от отбора на местния клуб.